Iisaku vald
Est | Eng |
MTÜ Iisaku Vabatahtlik Tuletõrje
Iisaku vabatahtlikku tuletõrjet on mainitud esimest korda 1930. aastal.

Iisaku vabatahtlik tuletõrjekomando (praeguse nimega Vabatahtlik päästekomando, lüh. VPK) alustas oma tegevust 1959.aasta sügisel. Pritsumeeste eestvedajaks Tiedrich (Tiit) Raidma. Ühiskondlikus korras ehitati Iisakusse tuletõrje depoo.

1968.a. andis Iisaku sohvoosi direktor Erich Erilt Iisaku tuletõrjekomandole üle nende kasutuses olevast vastvalminud tootmishoonest ühe garaaži. See garaaž on Iisaku VPK koduks juba peaaegu 50 aastat (Iisaku, Tartu mnt 65).

Selles garaažis on meid on uudistamas käinud põlvepikkused poisid-tüdrukud kuni eakate vanaisade-vanaemadeni välja. Külalisi Venemaalt, Soomest, Poolast ning veel mitmest riigist. Sellest garaažist tunneb ajaloo hõngu.

Väljasõite (kaasaegsema nimega operatiivsõite) on nende aastatega kogunenud üle tuhande. Kaugemateks kohtadeks on jäänud ajaloost Narva, Kallaste, Kiviõli.

Tulekustutustöödel osalenuid, kes kas või kord oma abi osutanud, on üle 300.

MTÜ Iisaku vabatahtlik tuletõrje moodustati 2005.a.

Käesoleval ajal on VPK liikmeid, kes on läbinud vajalikud ja nõutavad koolitused osalemaks päästetöödel, üle 10 – ne. Need mehed on valmis võimalusel alati appi tulema, kui selleks peaks tekkima vajadus.

Tuletõrje autojuhte on ajaloos kokku olnud üle 20 – ne. Käesoleval ajal vastava operatiivsõiduki kursuse läbinuid on 10 meest.

Komandopealikke on olnud 3 ning praegust meeskonda juhib A.Bogdanov.

Tulekustutusautosid (operatiivsõidukeid) on ajas olnud kokku 8. Kõige esimene neist FORD V-8 koos järelveetava mootorpritsiga.

Meie praegusesse lahingvarustusse kuuluvad operatiivsõidukid ZIL130,ZIL131 ja VOLVO, mis on varustatud vajamineva erivarustusega päästetöödel.

Iisaku vabathtlikud pritsimehed on osalenud kutseala võistlustel ja muudel tuletõrjega seotud üritustel. Ajaloost - tegeles isegi näitering.

Meie praeguse tegevuse suuremad toetajad on Iisaku vallavalitsus, Ida Päästekeskus (IPK) ning meie enda MTÜ liikmed.

Kes soovib meie tegemistes kaasa rääkida ja nõu ning jõuga abiks olla – olete oodatud!

Turvalist elukeskkonda Teile kõigile, hea kogukond!

Meie kontakt:

Ida Virumaa

Iisaku

Uus tn 1a.

iisakuvty@hot.ee

+37253934031

arrow Iisaku valla ajaleht 
 
arrow Kasulikud viited
 
arrow Avalda arvamust siit
 
arrow Hajaasustuse programm
 
arrow Pildialbum