Iisaku vald
Est | Eng |
Kultuur ja sport
Kultuuri- ja spordielu Iisakus

R. T. Hansen, Iisaku kultuuriloo väljapaistvaima isikuna, pani aluse tugevate traditsioonidega laulu- ja pillimängule. Esinemistega kogutud raha eest ehitati kihelkonnakoolile uus hoone. Rahva kultuurilembust näitas seegi, et Iisaku seltsimaja püstitati rahva rahade ja ühistööga vaid kahe aastaga (1909-1910).  Praeguseks on Iisakus renoveeritud rahvamaja, kus on võimalik läbi viia nii teatrietendusi kui ka muid kultuuriüritusi. Rahvamaja hoone varustati 2009.aastal keskküttesüsteemiga ning keldrikorrusel on avatud noortekeskus. Rahvamaja mäel asub ka laululava.

Alates 1994.a. toimub üle ühe aasta kohalik lauluvõistlus „Viisiratas”, alates 2005.a aastast toimub Iisakus maakonna noortebändide konkurss.  Iisakus soodustatakse rahvakultuuri arengut ja edastatakse professionaalset kultuuri. Regulaarselt külastab rahvamaja Kinobuss, toimuvad nii professionaalsed kui isetegevuslikud etendused ja kontserdid. Väga populaarsed on elanikkonna hulgas isetegevuslaste aastalõpupidu ja naistepäevapidu. 

Mittetulundusühingu Iisaku Muuseumi Sõprade Seltsi eestvedamisel peetakse alates 2005. aastast üle-eestiliselt tuntuks saanud külalaata, kus lisaks laadategevusele astuvad üles kohalikud isetegevuslased.
 
Vallas on olemas kaasaegsed võimalused spordiga tegelemiseks. Iisaku Gümnaasiumis asub kaasaegne spordisaal ja  jõusaal. Koolimajas asub ka lasketiir. Kooli vahetus läheduses on täismõõtmetes välistaadion, valgustatud ja asfalteeritud rulluisurada (ka jalutajatele ja rattasõitjatele ning talvel suusatajatele), mitmed suusa- ja matkarajad (Loogumäe terviserada, Kotka matkarada jt ).
Iisakule on kuulsust toonud kunagine pikamaajooksja Enn Sellik.

Iisaku Spordikeskuse spordiruumide kasutamise hinnad

 1. Iisaku Spordikeskuse spordisaali ja/või jõusaali kasutamise hind:
 
1.1. Täiskasvanud:
            1 kuu          9,60 eurot
            1 kord        1,60 eurot
 
1.2. Lapsed kuni 18-aastani (välja arvatud Iisaku Gümnaasiumi õpilased ja Iisaku valla elanikud):
            1 kuu         3,80 eurot
            1 kord        0,60 eurot
 
2. Spordisaali ja jõusaali kasutamise komplekshind võistluste ja treeningute läbiviimiseks väljaspool Iisaku valda registreeritud asutustele ja organisatsioonidele:
 
             1 tund                  20 eurot

3. Staadioni kasutamise hind ilma inventarita (v.a kohtpüsiv inventar) võistluste ja treeningute läbiviimiseks väljaspool Iisaku valda registreeritud asutustele ja organisatsioonidele:

             1 tund                  25 eurot

4. Staadioni kasutamise hind koos inventariga võistluste ja treeningute läbiviimiseks väljaspool Iisaku valda registreeritud asutustele ja organisatsioonidele:

             1 tund                 40 eurot

5. Väljaspool Iisaku valda registreeritud haridusasutustel ja koolispordi organisatsioonidel spordisaali ja staadioni kasutamine koolipäevadel kooli tundide ajal koolispordivõistlusteks on tasuta.


Alus: Iisaku Vallavalitsuse 19.12.2014. a korraldus nr 327Iisaku valla eelarvest mittetulunduslikuks tegevuseks antud toetuse saajad
arrow Iisaku valla ajaleht 
 
arrow Kasulikud viited
 
arrow Avalda arvamust siit
 
arrow Hajaasustuse programm
 
arrow Pildialbum